Dell na rynku Unix! Nowy serwer PowerEdge R930. - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Dell na rynku Unix! Nowy serwer PowerEdge R930.

Dell wkracza na potencjalnie lukratywny, ale kurczący się powoli rynek systemu Unix ze swoim nowym czterogniazdowym serwerem skierowanym do obsługi zaawansowanych aplikacji klasy enterprise, w tym opcja typu in-memory dla baz danych, systemów zarządzania relacjami z klientami oraz planowania zasobów firmy.

 

Serwer Dell Poweredge R930


Model PowerEdge R930 wielkości 4U, zapewniający o 22% większą wydajność pracy na aplikacjach ERP w porównaniu z poprzednikiem, będzie napędzany przez najnowszy procesor Intel E7 v3 i wyposażony w opcje storage’owe od dysków twardych do SSD Poweredge Express Flash NVMe PCI-Express. Według oficjalnych danych system będzie posiadał nawet 20% więcej rdzeni (maks. 72)
i cache oraz do 6TB pamięci w ramach 96 DIMM. 


Dell oferuje także inne urządzenia bazujące na nowym serwerze, które mają zoptymalizować korzystanie z aplikacji. Firma tworzy rozwiązanie Dell Engineered Solutions dla systemu HANA od SAP, składające się z wcześniej zintegrowanego i skonfigurowanego z HANA serwera R930, a także Dell Acceleration Appliance for Databases (DAAD) bazującego na czterogniazdowym systemie przyspieszającego wszystkie aplikacje dla baz danych.


Dodatkowo firma aktualizuje swoje zintegrowane systemy dla Oracle Database, oferując tak jak w przypadku HANA zaprojektowane i skonfigurowane wcześniej opcje dla użytkowników korzystających z Oracle 12c.  


Według Briana Payne’a, dyrektora zarządzającego sektorem platform serwerowych i strategii Dell, zapotrzebowanie na serwery x86 wciąż rośnie, a najbardziej popularną wersją są systemy dwugniazdowe. Firmy coraz częściej starają się przenosić swoje zaawansowane aplikacje z platform takich jak Power od IBM i Oracle Solaris w ramy tańszych maszyn x86.


Jak twierdzą analitycy IDC, przychody ze sprzedaży serwerów x86 wzrosły w czwartym kwartale 2014 o 7,1% w porównaniu z tym samym okresem w roku 2013 i osiągnęły 11,5 mld dolarów przy wzroście dostaw na poziomie 2,9%. Według raportu z zeszłego miesiąca 21,1% tych przychodów należało do Dell. Z kolei serwery innych generacji notują kolejne spadki - w Q4 2014 osiągnęły 14% w porównaniu z Q4 2013. Przychód ze sprzedaży tego rodzaju maszyn wyniósł ok. 3 miliardy dolarów, co stanowi trochę ponad 20% całego rynku. Ostatni kwartał 2014 roku był czternastym z kolei okresem spadków w tym segmencie.  


Według Payne’a rynek Unix stanowi szansę na poprawę sytuacji. Jak zauważył: „to wciąż rynek wart przynajmniej 9 mld dolarów”.


Najnowszy serwer Dell R930 – ostatni z rodziny 13-tej generacji PowerEdge – oferuje klientom większą elastyczność systemów storage’owych. Użytkownicy mogą korzystać nawet z ośmiu 2,5-calowych Express Flash NVMe PCIe SSD oferujących do 3.2TB miejsca i do 10 razy więcej IOPS w porównaniu z tradycyjnymi dyskami SSD. Możliwe jest także wykorzystanie różnych zestawień SSD
i tradycyjnych dysków twardych, co zmniejsza cenę serwera w porównaniu do wersji wyposażonej tylko w SSD. Taka mieszana konfiguracja ma zapewnić 9 razy większą wydajność w porównaniu z samymi dyskami twardymi. 


Klienci mogą zyskać korzystając także z ostatnio zaktualizowanego systemu zarządzania Dell Open Manage, zmniejszającego czas inwentaryzacji o 91%, a czas konfiguracji o nawet 99%.


Oprócz modelu R930 Dell rozszerza swoje czterogniazdowe portfolio innymi nowymi i ulepszonymi systemami. Firma ogłosiła nowe wersje platformy PowerEdge VRTX i M1000, a także wypuściła na rynek nowe serwery blade’owe FC830 i M830, skierowane do użytkowników korzystających z baz danych, zwirtualizowanych środowisk i obliczeń technicznych.

 

Oba modele będą zasilane przez procesory Intel Xeon E5-4600 v3.



Wczytaj inny kod


 

Back to Top