Skylake – nowa architektura procesorów dla serwerów, PC i tabletów od Intel - 112it
Produkt został dodany do zapytania Produkt został dodany do zapytania.

Skylake. Nowa architektura procesorów dla serwerów, PC i tabletów od Intel

Intel ujawnił nowe szczegóły dotyczące kolejnej generacji procesorów o kodowej nazwie Skylake. Jak zaznaczył Brian Krzanich, prezes firmy, mają one zostać wykorzystane w szerokiej gamie tabletów, komputerów i serwerów, których producenci oczekują premiery z wielkim zainteresowaniem.

 

intel

 

Intel określa Skylake jako swoją najważniejszą generację procesorów ostatniej dekady. Architektura ta ma znaleźć zastosowanie w najpopularniejszych opcjach dla PC tj. Core i3, i5 oraz i7, a także w serwerowych procesorach Xeon.

Pierwszy procesor Skylake w opcji Core M ma być wykorzystany w tabletach i rozwiązaniach hybrydowych wyposażonych w system Windows lub Android.

 

Komputery stacjonarne wyposażone w nową architekturę mają pojawić się na rynku w drugiej połowie tego roku. Na ten sam okres zapowiedziano także premierę laptopów Dell opartych na nowości Intel.

 

intel skylake roadmap

 

Przedstawiciele przewidują, że dzięki Skylake użytkownicy będą mogli liczyć na znaczną poprawę wydajności grafiki, dłuższe życie baterii laptopów oraz większą efektywność pracy procesora. Skylake umożliwi także bezprzewodowe podłączenie monitorów, ładowanie laptopów, czy transfer danych do urządzeń peryferyjnych.

 

"Patrząc na zakres możliwości Skylake siegąjące od opcji Core M aż do i7 i Xeon wiem, że będzie to wspaniały produkt" – tak ocenił nowość prezes Intel w wywiadzie udzielonym podczas odbywającego się w Barcelonie Mobile World Congress. Do tej pory potwierdzone zostało tylko zastosowanie Skylake w opcji Core M.

 

intel skylake platform

 

Intel spieszy się z wypuszczeniem na rynek nowej architektury, chcąc jak najszybciej zamknąć problematyczny rozdział wersji Broadwell, która z powodu problemów w produkcji znalazła się w maszynach dopiero kilka miesięcy temu. Zwykle firma wprowadzała aktualizację procesorów corocznie jednak przewiduje się, że Broadwell będzie funkcjonował krócej niż zakładano, zwłaszcza w obliczu stojącego w gotowości Skylake. Wielu producentów takich jak Dell czy HP całkowicie pominęło zastosowanie Broadwell w swoich maszynach, czekając na nadchodzącego następcę.

 

Dodatkową zachętą do szybszej pracy nad Skylake jest wyraźne zainteresowanie ze strony klientów, głównie producentów urządzeń i PC. Jak powiedział Krzanich, "Zarówno my, jak i nasi klienci zgadzamy się w jednej kwestii – nie chcemy opóźnień premiery Skylake".

 

Procesory z najnowszą aktualizacją architektury będą oparte o technologię 14-nanometrową, a komputery z ich wykorzystaniem będą mogły pracować na systemach operacyjnych Windows, Chrome i Android.

 

 

Zainteresowani mają nadzieję na więcej szczegółów premiery – dodatkowych informacji w tej sprawie można spodziewać się prawdopodobnie w trakcie czerwcowych targów Computex, które odbędą się w Tajpej.



Wczytaj inny kod


 

Back to Top